מאמריםפיקוח בנייה פינוי בינוי

פיקוח בנייה פינוי בינוי
כאשר עומדים לקראת פרויקט גדול שמשפיע בצורה ישירה על שווי הנכס, על חוסר הנוחות ועל הזמן שבו נאלצים לגור בדירה זמנית, חשוב שיהיה גוף מקצועי שינהל את "המופע", וזאת לצד יכולות מקצועיות, הבנה מעמיקה וראייה היקפית. אי לכך רבים מבעלי הדירות שעומדים לקראת פרויקט "פינוי בינוי" מקפידים לפנות לשירותי מפקח בנייה. מה תפקידו, מהי החשיבות ומה התהליך כולל? כל הידע מרוכז עבורכם כאן.

מתפקידו של מפקח בנייה
אם נתחיל מנקודת ההתחלה, נציין ממש כפי שהשם מרמז, מפקח בנייה נדרש לפקח על סך התהליכים שהפרויקט כולל. זה אומר להיות בקשר ישיר עם הקבלן ועם מגוון נותני השירות, לפתור בעיות בשטח, לתאם בין בעלי המקצוע, למנוע תקלות (ולאתר אותן מראש), וכמובן שמפקח בנייה נדרש לוודא שכל פעולה בשטח מיישרת קו עם התקנים, עם המפרט הטכני שהוסכם מול הלקוח ועם סך הנהלים.

על מנת לבצע כל זאת מפקח בנייה נדרש לעמוד ב 3 קריטריונים חשובים:
1. להיות בקיא בתחום הבניה.
2. להתמצא בחקיקה שקשורה לתחום הבנייה והמקרקעין.
3. לשרת את האינטרסים של הלקוח, לצד שמירה על אמינות ושקיפות מלאה.
ניסיון שנתמך ע"י הוכחות בשטח

אנו בקבוצת יגאל אלון מפעילים מפקחי בנייה מקצועיים שנבחרו בקפידה ושהוכיחו את עצמם לאורך השנים. יש לנו ניסיון עשיר בכול הנוגע לטריטוריית פיקוח בנייה פינוי בינוי, ואף אנו מבין החברות הבודדות בארץ שמתמחות הן בפיקוח על בתים פרטיים והן בפיקוח על פרויקטים גדולים (כגון פרויקט פינוי בינוי/תמ"א 38).

מהו בדיוק תהליך פינוי בינוי?
רגע לפני שנסביר מהו תפקידו של מפקח בנייה בפרויקט מסוג פינוי בינוי, נעצור להסביר מעט אודות ההליך. ובכן מצד אחד תמ"א 38 ופרויקט פינוי בינוי סה"כ זהים. מדובר בשני פרויקטים שנועדו לחזק את המבנים ולשפר תשתיות, רק שבמקום לשפץ את הקיים בונים את הבניין מחדש, כך שהדיירים נהנים מערך דירה יותר גבוה ומסטנדרטים של בית חדש - כולל תשתיות במצב מעולה וסביבה מושקעת. מצד שני, עד שהמבנה החדש ייבנה הדיירים נדרשים לגור בדירה זמנית, אך גם פה לא על חשבונם, אלא קיים מימון מלא.   

יש מי ששומר על האינטרסים של הדיירים
בפרויקט מסוג פינוי בינוי הדיירים נדרשים לעשות שינויים לא פשוטים (כמו לעבור דירה), אך מצד שני מחכה להם תמורה משמעותית, ופה תפקידו של מפקח בנייה נכנס לתמונה. תפקידו של מפקח בנייה לוודא שהתמורה תהיה כמה שיותר גבוהה, ובמקביל שחוסר הנוחות יהיה כמה שיותר מזערי. אי לכך מפקח על פרויקט מסוג פינוי בינוי צריך לוודא שהדירה תעמוד בסטנדרט גבוה, שחומרי הבנייה יהיו איכותיים, שכלי הפרזול והאינסטלציה יישרו קו עם המפרט, שהתוצר המוגמר יישקף את התקנים המחמירים ביותר, שמעמד מסירת הדירה יהיה ראוי (לא ישאיר "הפתעות" בדמות ליקויים) וכמובן שתפקידו של מפקח בנייה לוודא שלא יהיו עיכובים בזמנים, וזאת מתוך הבנה שכל דייר כמה לחזור לבית משלו - כמה להתחיל פרק חדש בדירה שמציעה רמה הרבה יותר גבוהה.

ליווי מקצועי לכל אורך הדרך
לכל אורך התהליך מפקחי בנייה מבית קבוצת יגאל אלון חושבים על טובת הדייר, ועל כן מעניקים שירותים מקיפים. בין היתר אנו מסייעים עוד בשלב המשפטי, מכניסים להסכם את הערות הלקוח, עוברים על התוכניות, מלווים במעמד החתימה וכמובן שמרגע שהתכנית יוצאת לפועל אנו מקפידים על ביקור שבועי באתר הבנייה. אנו מוודאים שאכן יש התאמה מלאה בין החוזה, המפרט והתקנים, לבין סך החומרים ושיטות הבנייה. מתחייבים לעשות כל שנדרש על מנת שהלקוחות יקבלו את התמורה הטובה ביותר בזמן הקצר ביותר. 
 
פיקוח בנייה פינוי בינוי
logo בניית אתרים