ניהול מטעם הדיירים בלבד 


 לחצו כאן למידע המלא לבעלי הנכסים - ניהול פרויקטים להתחדשות עירונית, 2022

איך מנהלים פרויקט התחדשות עירונית מצליח?

פרויקטיי תמ"א 38, פינוי בינוי והתחדשות עירונית מצליחים הם כאלו שבוצעו בתהליך מאורגן, מסודר ומדויק, בהובלת הדיירים ובניהול מקצועי של חברה מנוסה. 

קבוצת יגאל אלון, המנהלת עבור בעלי הנכסים פרוייקטים בהיקף של מאות יחידות דירות, מתמחה בשיתופי פעולה עם גורמי המקצוע הטובים בארץ, ביניהם אדריכלים, שמאים ועורכי דין, שלכל אחד ואחת מהם ישנו תפקיד מהותי בתהליך, דבר המשפיע משמעותית על הצלחת הפרויקט. 


הצעד הראשון לתחילתו של פרויקט מצליח הוא בחירת חברה מנהלת ומלווה לפרויקט שלכם. בבחירת החברה המארגנת חשוב לבדוק את שנות הניסיון, פרויקטים שבוצעו בפועל וכן, את ההכרות והיכולות להציע את מיטב אנשי המקצוע לביצוע הפרויקט. 


שימו לב! אם החברה המנהלת היא גם החברה המפקחת אז תוכלו להרוויח הרבה יותר.


לחצו כאן למידע נוסף על פיקוח בניה תמ"א 38מי מפקח על הפרויקט שלכם? 

קבוצת יגאל אלון מציעה שירותי פיקוח על הפרויקטים (לחצו כאן למידע נוסף על שירותי פיקוח), דבר המאפשר לה לאתר ולמנוע תקלות בבניה, לוודא יישום נכון של חומרים נושאי תו תקן ובניה בהתאמה לצרכי ורצונות הלקוח, ועוד. 

כשהחברה המנהלת והמארגנת היא גם החברה המפקחת על הפרויקט - אתם יכולים להיות בטוחים בתוצאה! 


ארגון וליווי בעלי הנכסים והדיירים

בשלב הראשון פועלת קבוצת יגאל אלון לאיגוד בעלי הדירות והנכסים, לרבות קיום פגישה עם כלל הבעלים והתנעת התהליך על ידי מינוי נציגות, יחד עם משרד עורכי דין מוביל ומנוסה.


בשלב הבא מנהלת החברה עבור הדיירים את ניתוח הזכויות, בשיתוף עם אדריכל/ית, לרבות פגישות עבודה בעירייה לבדיקת זכויות בנייה, תוכניות קיימות, מסלול אפשרי ועוד.


על בסיס ניתוח הזכויות האדריכלי הראשוני, מתבצע ניתוח כדאיות כלכלי לפרויקט.


לאחר מכן, תנהל קבוצת יגאל אלון בשיתוף בעלי הנכסים איסוף הצעות לביצוע הפרויקט, באמצעות פניה לחברות יזמות מובילות ומנוסות וזאת עד לבחירת יזם  על ידי בעלי הנכסים והתקדמות לשלב משא ומתן על חתימת החוזה.

 

לאחר החתימה על החוזה יוצא הפרויקט לדרך, כאשר בכל אחד מהשלבים מקפיד צוות החברה בשקיפות להנגיש את התהליך והמידע לבעלי הדירות והנכסים, לסייע בחיבור ביניהם, להיות קשוב לחששות וקשיים אישיים, למזער סיכונים ולתת מענה לכלל הצרכים.

בחירת יזם

בבחירת יזם לביצוע הפרויקט, חשוב תחילה לשים דגש על יכולות מוכחות, ניסיון וביצוע בפועל של פרויקטים, לרבות מסירת דירות. 

יש להקפיד כי ליזם יש איתנות כלכלית, בדגש על מתן ערבויות וביטחונות לדיירים. 

כמו כן, יש לוודא את רמת היכולת של היזם לנהל את הפרויקט, לרבות הוצאת ההיתרים וניסיונו בעבודה מול רשויות מקומיות, ועדות תכנון וגורמי המקצוע. 

בנוסף, עוד בשלב חתימת החוזה, על היזם להבטיח את איכות חיי הדיירים במהלך הפרויקט ככל הניתן, ללוות אותם בפינוי הדירות ומציאת דיור חלופי הולם במקרה של פרויקטים להריסה ובנייה מחדש ולתת מענה לדיירים עם צרכים מיוחדים, קשישים, ועוד.


לחצו כאן למאמר מורחב על תפקיד היזם


כדאיות כלכלית תמ"א 38 ופינוי בינוי

שימו לב! לעיתים יזמים וגורמי מקצוע עלולים להבטיח לבעלי הנכסים הבטחות שבפועל לא ניתן לעמוד בהן, בין היתר בשל מגבלות תכנון, מדיניות עירונית משתנה או רצון עז לזכות בפרויקט. לכן חשוב לדעת מראש שפרויקט ללא כדאיות כלכלית ליזם - לא ייצא אל הפועל! 


כיצד תדעו מה באמת ניתן להבטיח לכם בהסתמך על התוכניות הקיימות, לרבות בדיקה מוקדמת מול העירייה? 

לשם כך בדיוק אנו מבצעים בעזרת גורמי המקצוע הרלבנטיים, הנבחרים בשיתוף בעלי הדירות, בדיקת כדאיות כלכלית, שיוצרת ודאות ותיאום ציפיות בין כל השותפים לפרויקט אודות התמורות והזכויות שניתן להבטיח לבעלי הנכסים. 

 
logo בניית אתרים