מאמריםמה ההבדל בין תמ"א לפינוי בינוי? תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ותוכנית "פינוי בינוי" אלו 3 תכניות דומות, אך בהחלט שונות. עם זאת, בעוד שברור מהו ההבדל המהותי בין תמ"א 38/1 לבין תמ"א 38/2 (שיפוץ מבנה לעומת בניית מבנה חלופי), הרי כשמדובר על ההבדל שבין תמ"א 38/2 לבין "פינוי בינוי" ההבדלים נעלמים, לפחות עבור מי שאינו בקיא בתחום.
יגאל אלון: חברה לפיקוח בניה חברת יגאל אלון מספקת שירות של פיקוח בניה לפרויקטים במגזר הפרטי ופרויקטים במסגרת התחדשות עירונית, תוך ווידוא על שמירת האינטרסים של בעלי הנכסים ומתוך ניסיון רב שנים בעולם הבניה
כיצד לנהל פרויקט התחדשות עירונית מצליח? מפקח בניה בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי עשוי לעשות את ההבדל בין פרויקט מוצלח ורווחי ובין עיכובים, תקלות ובעיות
כל מה שרציתם לדעת על התחדשות עירונית על תהליכי התחדשות עירונית, תמ״א 38 ופינוי-בינוי ולמה מפקח בניה עשוי לעשות את ההבדל בין פרויקט מוצלח ורווחי לבין עיכובים, תקלות ובעיות?
מה ההבדל בין יזם נדל"ן לקבלן? מיהו יזם נדל"ן ומה תפקידו, מהם התנאים הנדרשים לעמידה בתקן ״קבלן רשום״, ומהם הדברים שבודק מנהל הפרוייקט מטעם בעלי הדירות?
הוצע לכם לעבור תהליך של פינוי בינוי ואינכם בטוחים בפני מה עומדים? מהות התהליך ידועה לכם אך עדיין מבקשים הבהרה? מבקשים לעבור את התהליך אך לא יודעים למה בדיוק לצפות? בואו נעשה סדר! מוזמנים להבין מה עומד מאחורי אחת מהתוכניות היותר שלמות, מורכבות וכדאיות. פינוי בינוי - יוצאים לדרך!
כיום המונח "תמ"א 38" כבר מוכר וידוע. אנשים לא מרימים גבה, אלא ישר חושבים על מגוון פרויקטים בעיר שבזכות התוכנית הפכו מבניינים ישנים לבניינים חדשים ומרשימים.
הממצאים מראים שבארץ יש לא מעט ליקויי בנייה. אם כי הקבלן מבקש לחסוך ואם כי היזם ביקש לעמוד במועד המסירה. מנגד, האזרח הפשוט שסה"כ ביקש לרכוש דירה, נותר בעמדה פגיעה. הוא אומנם יודע לזהות נזילה, קילופי צבע ומרצפת שבורה, אך הוא אינו מודע לשורה ארוכה של תקלות שעשויות להיות בנכס שאותו הוא מבקש לרכוש. על מנת לענות על הפער קיימים שירותי בדק בית.
תוכנית המתאר הארצית נועדה לחזק מבנים בפני רעידות אדמה. היא יצאה לדרך ב2005 וכיום היא עדיין רלוונטית, ואף רלוונטית מתמיד, במיוחד לאחר שעברה מגוון שינויים ועדכונים לאורך השנים. אנשים רבים מבקשים לנצל את ההזדמנות. מבקשים לקחת את הדירה הנוכחית ולהפוך אותה ליותר גדולה וחדשה.
רבים מהדיירים שעומדים לעבור תהליך פינוי בינוי שמחים על ההזדמנות לזכות בנכס יותר יוקרתי ובטיחותי, אך בו זמנית גם מבינים שהם עומדים בפני תקופה מאתגרת. לא רק שעליהם לעבור לדירה זמנית, אלא בנוסף לכל איכות חייהם עומדת להיות תלויה באיכות ובמהירות העבודה של הקבלן. עתה אם נודה באמת, נציין שהרוב הגדול אינו בקיא בתחום או מודע לזכויותיו, ועל כן מאוד חשוב גב מקצועי שיוביל לתוצאות הרצויות, ואותו גב הוא אינו אחר מאשר מפקח בנייה בעל ניסיון נקודתי בתחום.
רבים שעומדים בפני בניית בית פרטי אינם בקיאים בתחום ואף חסרי ניסיון, אך יש כמה דברים שהם כן יודעים. בין היתר הם יודעים שיש לעבור דרך התחנות הבאות: המועצה, הבנק, אדריכל, קבלן וכן, גם דרך מפקח בנייה. עם זאת, כאשר עומדים לבנות בית ניצבים מול זרם בלתי נדלה של הוצאות, ועל כן רק טבעי שמחפשים היכן לחסוך, ובנקודה זו רבים נוטים לבחון האם ניתן לצלוח את הפרויקט ללא מעורבות של מפקח בנייה.
כאשר עומדים לקראת פרויקט גדול שמשפיע בצורה ישירה על שווי הנכס, על חוסר הנוחות ועל הזמן שבו נאלצים לגור בדירה זמנית, חשוב שיהיה גוף מקצועי שינהל את "המופע", וזאת לצד יכולות מקצועיות, הבנה מעמיקה וראייה היקפית. אי לכך רבים מבעלי הדירות שעומדים לקראת פרויקט "פינוי בינוי" מקפידים לפנות לשירותי מפקח בנייה.
על מנת לצאת לדרך נדרשת הסכמה של 80% מסך בעלי הדירות, משימה שהרבה פעמים מתגלה כלא פשוטה. במקביל, חשוב לדעת שקיים מסלול שבו המדינה מכריזה על אזור מסוים כמיועד לפינוי בינוי ובמקביל קיים מסלול שהפרויקט מקודם מטעם היזם, או מטעם בעלי הנכס.
logo בניית אתרים