מאמריםפיקוח בניה - בית פרטי

פיקוח בניה בית פרטי
רבים שעומדים בפני בניית בית פרטי אינם בקיאים בתחום ואף חסרי ניסיון, אך יש כמה דברים שהם כן יודעים. בין היתר הם יודעים שיש לעבור דרך התחנות הבאות: המועצה, הבנק, אדריכל, קבלן וכן, גם דרך מפקח בנייה. עם זאת, כאשר עומדים לבנות בית ניצבים מול זרם בלתי נדלה של הוצאות, ועל כן רק טבעי שמחפשים היכן לחסוך, ובנקודה זו רבים נוטים לבחון האם ניתן לצלוח את הפרויקט ללא מעורבות של מפקח בנייה. אז האם באמת מדובר בהוצאה הכרחית ומדוע בסופו של תהליך רבים מתייחסים אל ההוצאה דווקא כאל הכנסה? אספנו עבורכם מידע חשוב בנושא!

שלל משימות שמתנקזות לבעל מקצוע אחד
יש להבין שפרויקט כגון בנייה כולל בתוכו לא מעט בירוקרטיה, מצריך מעורבות של מגוון בעלי מקצוע, תלוי בלו"ז מאד מוגדר, משלב בין הנדסה, עיצוב וחומרים, וכמובן מעמיד על הפרק נושאים משלימים חשובים, כגון בטיחות ואיכות. מכאן שאם מבקשים שכל נדבך יקבל התייחסות מקצועית ויבוצע בצורה הטובה ביותר, הרי שצריך מישהו בעל הבנה מקיפה ובעל יכולת לגשר, לבדוק, לייעץ ובאופן כללי לייעל את סך ההתנהלות. כל זאת על מנת למנוע טעויות יקרות וכמובן על מנת להוביל לתוצאה האידאלית ביותר מבחינת הלקוח. לאור כל זאת פיקוח בניה בית פרטי הוא שירות הכרחי, וכמה שיותר מוקדם מכניסים אותו למשוואה, כך יוצאים יותר מורווחים.  

דרוש ניסיון מוכח!
בתחום פיקוח בנייה ניתן למצוא מגוון התמחויות, ועל כן עבור בנייה של בית פרטי נחוץ שירות ייעודי. רק מפקח בעל ניסיון עשיר בתחום וידע רב בנושא יידע לסייע בכול הנוגע להתנהלות הבירוקרטית, ויוודא שהאדריכל מנצל כראוי את השטח, שהקבלן מונע סיכונים, שקבלני המשנה אינם חוסכים בחומרים ואף שסך ההתנהלות אינה חורגת מסעיפי החוק. מכאן שהמפקח גם מקשר בין הגופים השונים וגם מוודא שסך השלבים בבנייה מתבצעים לפי התכנון המקורי ובהתאם לסך התקנים.

יוצאים לדרך לצד גיבוי מקצועי
חשוב להבין שאם מקבלים החלטה לקחת מפקח בנייה, מוטב להכניסו למשוואה כמה שיותר מוקדם. מדוע? כדי שיסייע לעבור על התכניות, כדי שיסייע לבנות לו"ז וכדי שיסייע לקבוע נקודות תשלום. כמו כן, המפקח הוא המוח שמסייע לפתור בעיות שצצות בשטח (בעיות תמיד צצות), וכאשר תזכו להגיע לשלב הסופי, מפקח הבנייה יהיה הכתובת שתוביל את מהלך הגשת האישורים והטפסים לעירייה.

הוצאה שמחזירה את עצמה
מכאן שאם רק עוצרים להבין במה מדובר, מהר מאוד מתברר שממש כפי שלא מוותרים על אדריכל, כך גם אין לוותר על מפקח בנייה. עם זאת, אין שאלה שמדובר בהוצאה נוספת, אך בו זמנית גם מדובר בהוצאה שמחזירה את עצמה. אם כי המפקח מונע מלעבוד עם חומרים פחות טובים, מונע עיכובים, מוצא פתרונות יותר זולים בהתאם להכוונת הלקוח, מתעקש לתקן ליקויים וכדומה. עם זאת, אם נחזור לנושא העלות, נמצא לנכון להסביר ממה מורכבת עלות השירות. ובכן יש שמשלמים אחוז מוסכם מסך הפרויקט, ויש שגובים תשלום חודשי. כל שיטה מחזיקה ביתרונות וחסרונות משלה. שיחה כנה מול המפקח תסייע להגיע לעמק השווה.

בונים בית בראש שקט!
אם נסכם, נציין שתפקידו של מפקח בנייה מתמקד בסדר ארגוני, בפיקוח שוטף ובארגון ניהול התקציב. מכאן שמספיקה רק פעם אחת שבה המפקח יימנע טעות, או לחלופין יוביל לפתרון יותר טוב/כלכלי/איכותי, כדי שעלות השירות תצדיק את עצמה. כמו כן, לרגע אין לשכוח שחבירה למפקח בנייה מורידה הרבה דאגות ובאופן כללי מוחקת תחושת אי שקט, וזאת כי הידיעה שיש איש מקצוע שבקיא בתחום ובעל סמכות שנמצא בצד שלכם, מאפשרת לצאת לדרך ולסיים את הפרויקט ברגל ימין, כמובן כל עוד פונים למפקח בניה איכותי, מקצועי ואמין.
פיקוח בניה - בית פרטי
logo בניית אתרים